7 Fascynujących kobiet w świecie metali szlachetnych

Przedstawienia kluczowych postaci historycznych i idei są jednymi z najbardziej intrygujących elementów w metalach szlachetnych. Motywy wolności, odwagi i eksploracji powracają zarówno we wzorach pochodzenia amerykańskiego, jak i międzynarodowego.

Innym powracającym motywem jest rola, jaką kobiety w historii - zarówno te prawdziwe, jak i fikcyjne - odegrały w dziejach tego wspaniałego narodu.

Jest to motyw, który raz po raz pojawia się na niektórych z najbardziej olśniewających złotych i srebrnych monet, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Poniżej znajduje się lista zaledwie kilku kobiet w historii, które albo same uświetniły monety, albo odegrały istotną rolę w świecie metali szlachetnych.

Kobiety w metalach szlachetnychKto

:

Lady LibertyLady

Liberty

na złotej monecie American Eagle CoinLady

Liberty po raz pierwszy pojawiła się na monecie w 1794 roku, na srebrnym dolarze "Flowing Hair". Dziś, jednym z jej najbardziej godnych uwagi występów jest złota amerykańska moneta "Orzeł". Augustus Saint-Gaudens przedstawił Lady Liberty maszerującą pewnie przed siebie, trzymającą pochodnię, która reprezentuje jej "oświecanie świata", co pozostaje jednym z największych dzieł sztuki, jakie kiedykolwiek znalazły się na amerykańskiej monecie.

Dlaczego Lady Liberty? Zainspirowana przez rzymską boginię Libertas, która była ucieleśnieniem wolności, Lady Liberty wita gości i imigrantów w Stanach Zjednoczonych na szczycie masywnego piedestału na Ellis Island. Tam przybiera postać Statuy Wolności - bez wątpienia najbardziej znaczącej fizycznej reprezentacji amerykańskiego ducha, jaka kiedykolwiek istniała. Dowiedz się, jak i dlaczego projekt Lady Liberty ewoluował w czasie, od dolara "Flowing Hair" z 1794 r. do dzisiejszych srebrnych i złotych American Eagles.

Kto: Nellie Tayloe RossNellie

Tayloe Ross

na brązowym medalu z 1933 rokuNellie

Tayloe Ross była pierwszą kobietą mianowaną na stanowisko dyrektora Mennicy Stanów Zjednoczonych w 1933 roku. Wśród jej niezwykłych zasług można wymienić: jest najdłużej pracującym dyrektorem mennicy (20 lat), służyła pięciu sekretarzom skarbu po nominacji przez prezydenta Franklina D. Roosevelta i nadzorowała mennicę w tak trudnych czasach jak Wielki Kryzys i II wojna światowa.

Dlaczego Nellie Tayloe Ross? Ross wprowadziła kilka innowacji w produkcji monet, a także wybudowała trzy nowe obiekty Mennicy Stanów Zjednoczonych. Nadzorowała również radykalny wzrost produkcji w dziale medalierskim podczas II wojny światowej.

Kto: Królowa Elżbieta IICzy

kiedykolwiek istniał monarcha tak opanowany, wychwalany i szanowany jak Jej Wysokość Królowa Elżbieta II? Jej portret zdobi wiele monet, w tym kanadyjski Złoty Liść Klonowy. Na monecie tej widnieje jej czwarty portret na kanadyjskich monetach - i jest to pierwszy z nich, który przedstawia ją bez korony. Uważana za cenionego sojusznika USA podczas II Wojny Światowej, jej wizerunek pojawia się również na złotej monecie Pearl Harbor o wadze 1 uncji. Złotej Monecie Pearl Harbor.

Królowa Elżbieta II na kanadyjskiej monecie Złoty Liść Klonowy (po lewej) i Złotej Monecie Pearl Harbor (po prawej)

.

Dlaczego królowa Elżbieta II?

Ostatnie dwa stulecia widziały niewielu władców z taką rangą jak królowa Elżbieta II. Taką rangę, że żadne wspomnienie o kobietach w historii nie byłoby kompletne bez ukłonu w stronę jej roli jako najdłużej urzędującej głowy państwa na świecie, najdłużej żyjącej i najdłużej panującej brytyjskiej monarchini.

Kto: Women Airforce Service

PilotsOdważna, ale często nierozpoznana grupa kobiet w historii, członkinie Women Airforce Service Pilots (WASP) pokazały podczas II wojny światowej, że kobiety mogą odgrywać kluczową rolę w służbie wojskowej.

Dlaczego kobiety piloci sił powietrznych?

Po ataku na Pearl Harbor, prawie 1100 kobiet ukończyło program szkoleniowy, który miał je przygotować do służby w charakterze pilotów testowych oraz pilotów transportowych. Trzydzieści osiem z nich oddało swoje życie w służbie podczas wojny, donosi Women in the Army. Amerykańska Rezerwa Pieniężna uhonorowała to poświęcenie, częściowo, serią monet Pearl Harbor.

Kto: Miley Tucker-FrostRodzina

łysych orłów

na

rewersie

złotej amerykańskiej monety EagleAmerykańska

rzeźbiarka Miley Tucker-Frost, wówczas pracująca jako Miley Busiek, zaprojektowała rodzinę łysych orłów, która zdobi rewers złotej amerykańskiej monety Eagle. Przed jej wizją, łysy orzeł często był przedstawiany samotnie.

Dlaczego Miley Tucker-Frost?

Mowa akceptacyjna Ronalda Reagana na Republikańskiej Konwencji Narodowej w 1980 roku zainspirowała Tucker-Frost do przedstawienia bardziej rodzinnego łysego orła.

"Tematem jego przemówienia było 'Razem, nowy początek'. Podobał mi się pomysł myślenia o Ameryce jako troskliwej rodzinie, więc stworzyłem szkic przedstawiający nie tylko jednego orła, ale całą rodzinę. "

Kto: Mary Golda RossMary

Golda Ross na 2019 Native American $1 CoinUrodzona

w

1908 roku - w czasie w historii narodu, kiedy możliwości akademickie dla kobiet, nie mówiąc już o członkach narodu Cherokee, były ograniczone - determinacja i intelekt Mary Golda Ross były takie, że nic nie powstrzymałoby matematyczki przed zostaniem zawodowym inżynierem

.

Dlaczego Mary Golda Ross?

Ross pozostawiła po sobie spuściznę, która jest nie z tego świata - dosłownie. Przyczyniła się do rozwoju narodowego programu kosmicznego, w tym misji Apollo, dzięki której ludzie znaleźli się na Księżycu w 1969 roku. To zapewniło jej poczesne miejsce na rewersie monety Native American 2019, gdzie jest przedstawiona z rakietą wystrzeliwaną w tle. Moneta

ta nawiązuje do Narodowego Tygodnia Monet 2019 i jego tematu związanego z eksploracją kosmosu "Discover the Past, Envision the Future. "

U.S. Money Reserve Salutes These Women in History-and MoreTo

trudne, jeśli nie niemożliwe, aby zawęzić listę wybitnych kobiet w historii, których spuścizna w jakiś sposób dotyka świata metali szlachetnych.

Jednak każda z wymienionych tu kobiet ma na swoim koncie godne pochwały osiągnięcia, które podkreślają znaczenie zarówno dziedziny metali szlachetnych, jak i roli, jaką odgrywa ona w uznawaniu takich osiągnięć.

I jest jeszcze jedna kobieta, która zasługuje na miejsce na tej liście - Angela Koch.

Prezes U.S. Money Reserve Angela Koch prowadzi jednego z największych prywatnych dystrybutorów złotych, srebrnych i platynowych monet emitowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych. Prowadzi firmę w obliczu globalnej konkurencji, optymalizując każdy element jej działalności i logistyki.

Poza cennymi spostrzeżeniami biznesowymi, Koch kieruje również stale rozwijającą się kulturą w U.S. Money Reserve, w której priorytetem jest silne doświadczenie klienta, zakorzenione w zaufaniu i niezwykłej wiedzy na temat metali szlachetnych. Zapoznaj się z najnowszymi spostrzeżeniami Kocha na stronie Huffington Post.

Rozważ alternatywę dla kwiatów w tym Dniu Matki. Podaruj mamie monetę, która oferuje jej więcej niż złoto czy srebro. Wybierz monetę, która stawia w centrum uwagi jedne z największych kobiecych postaci wszech czasów, takie jak Lady Liberty na amerykańskiej monecie Złoty Orzeł lub Królowa Elżbieta II na kanadyjskim Złotym Liście Klonowym.

dyrektor mennicy metale szlachetneU.S. Mintus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23

Autor