Najlepszy czas na zakup złota?

Patrząc wstecz na dane historyczne, z perspektywy czasu łatwo jest zidentyfikować rok 2005/06 jako świetny czas na zakup złota przed ciągłymi podwyżkami, kiedy to cena złota wynosiła zaledwie £250/oz t. Ponownie w roku 2007/08 kryzys bankowy w Wielkiej Brytanii zaoferował kolejną świetną okazję do wskoczenia na złoty bandwagon przy cenie złota wynoszącej około £350/oz t. Wielu inwestorów rzeczywiście wcześnie dostrzegło te znaki i w pełni je wykorzystało, widząc od tego czasu, jak ich inwestycje w złoto rozkwitają przy cenie złota ponad dwukrotnie wyższej w ciągu ostatniej dekady.

Niektóre z najczęstszych pytań, jakie słyszymy obecnie na co dzień, to: czy jest już za późno na kupno złota? I jak długo jeszcze cena złota może rosnąć? Niestety, nie ma dokładnej nauki, kiedy wiedzieć, kiedy kupić złoto, ale jest wiele skutecznych i ponadczasowych technik i wskaźników, których większość odnoszących sukcesy inwestorów używa, by im pomóc i na które zwracają uwagę.

Rozpoznaj długoterminowy trend wzrostowy

Kiedy szukasz okazji do kupna złota, ważne jest, by rozpoznać, że złoto znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, w którym ceny rosną niemal z miesiąca na miesiąc od lat. Kiedy kupujesz złoto, pamiętaj, by nie wpadać w panikę, jeśli miesiąc później cena złota spadnie o 5%. Tego rodzaju ruchy są powszechne i historia sugeruje, że prawdopodobnie zostaną skorygowane. Cena złota opiera się na całym szeregu mini spadków i wzrostów; masz tylko nadzieję, że bazowy trend będzie kontynuowany i że wzrosty będą większe niż spadki, tak jak to miało miejsce przez ostatnią dekadę. Kupno złota nie powinno być postrzegane jako inwestycja krótkoterminowa, radzimy rozważyć trzymanie złota przez minimum sześć miesięcy, a najlepiej znacznie dłużej. Jeśli w krótkim czasie uda Ci się osiągnąć zdrowy zysk, to świetnie, masz prawo sprzedać złoto i zrealizować ten zysk, być może szukając możliwości ponownego zainwestowania w złoto, gdy tylko zauważysz kolejną okazję na rynku.

Kupuj złoto w niepewnych czasach

Gdy szukasz okazji do kupna złota, zwróć uwagę na wszelkie ważne wiadomości i ogłoszenia pochodzące
od instytucji takich jak banki, giełdy, Wall Street, rządy itp. Negatywny
Negatywne wiadomości ekonomiczne i polityczne dotyczące kredytu, waluty, akcji, zadłużenia, własności, bezrobocia i luzowania ilościowego tworzą niepokój.
i luzowania ilościowego wywołują niepokój, ze szczególnym uwzględnieniem bardziej wpływowych gospodarek
takich jak USA, Chiny i strefa euro.

Jako ogólną zasadę mówi się, że kiedy inne inwestycje, takie jak nieruchomości i akcje są
nie radzą sobie najlepiej, cena złota i srebra wzrasta, ponieważ uważa się, że wielu dużych inwestorów i firm
firm wykorzystuje złoto jako polisę ubezpieczeniową na pokrycie strat skumulowanych gdzie indziej. Ten
często stanowi idealny moment, by dodać więcej złota do swojego portfela lub wejść na rynek po raz pierwszy.
po raz pierwszy.

monety

Kupuj złoto, kiedy możesz

Kiedy więc jest najlepszy czas na kupowanie złota? Wielu inwestorów wierzy w kupowanie złota wtedy, gdy jest to możliwe, regularnie nabywając mniejsze ilości.

Proces kupowania częściowego, w przeciwieństwie do kupowania złota w pojedynczej dużej transakcji, daje inwestorom korzyści w postaci kupowania po niższej średniej cenie, przy czym to samo dotyczy częściowej sprzedaży w celu zmaksymalizowania zwrotu z inwestycji.

Obserwuj cenę złota

Kupno złota to po części wybór odpowiedniego momentu. Ważne jest, by uważnie śledzić cenę złota. Cena złota zmienia się co dwie minuty, więc zwracanie uwagi na ostatnie ruchy online za pośrednictwem komputera, smartfona czy tabletu pomoże Ci wybrać odpowiedni moment na zakup. Nawet na tym rynku, na którym ceny złota wydają się stale rosnąć, nierzadko zdarza się, że cena złota spada o 3-5% w ciągu jednego poranka. Byłby to być może idealny moment, by zanurzyć palec w złocie po raz pierwszy jako nowy inwestor lub dodać do swojej dotychczasowej inwestycji w złoto.

Dostrzeganie wartości w cenie złota jest dość subiektywne; niektórzy inwestorzy są bardzo szczęśliwi mogąc kupować złoto, gdy cena jest w środku bardzo silnego okresu, inni lubią kupować w stabilnym okresie lub podczas bessy, ale tak czy inaczej powinieneś dążyć do kupowania złota tylko wtedy, gdy uważasz, że cena złota jest odpowiednia.
 
Koc bezpieczeństwa złota

Ważne jest, by pamiętać, że posiadanie złota to posiadanie bezpiecznego, pewnego i ponadczasowego aktywa.
Nie chodzi tu przede wszystkim o osiąganie ogromnych zysków na koniec każdego miesiąca czy roku.

Jeśli zdarzy Ci się kupić złoto w odpowiednim momencie i osiągniesz spory zysk, to świetnie; nie ma nic złego w osiąganiu dużych zysków.
Nie ma nic złego w osiąganiu dużych zysków na złocie, co wielu ludzi robiło i nadal będzie robić.

Inwestowanie w złoto to ostatecznie zachowanie Twojego bogactwa i ochrona przed kryzysem finansowym poprzez przejęcie kontroli nad swoim majątkiem.
poprzez przejęcie kontroli nad swoim majątkiem, lub jego częścią, a nie pozostawienie go w rękach banków i ETF-ów.

Jest takie słynne powiedzenie: "jeśli nie trzymasz, to nie jesteś właścicielem". Oczywiście nie jest to praktyczne ani rozsądne, aby
fizycznie trzymać wszystkich swoich aktywów, ale trzymanie i przechowywanie procentu swojego majątku w formie
złota JEST rozsądne.

Historyczne trendy cen złota zilustrują, w jaki sposób złoto jest bardziej prawdopodobne, że przyniesie Ci zdrowszy zwrot z inwestycji niż jakiekolwiek inne aktywa czy towary.
niż jakiekolwiek inne aktywa czy towary w ciągu ostatniej dekady.

Autor