Głosowanie w sprawie Brexitu a złoto: Cztery kluczowe wnioski

Głosy zostały policzone. W historycznej zmianie nastrojów, Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską. Dla Wielkiej Brytanii ta miękka rewolucja oznacza zmianę przywództwa i początek dwuletniego procesu uwalniania się od wielu struktur unijnych, z którymi jest związana.

Dla Stanów Zjednoczonych wyjście Wielkiej Brytanii z UE oznacza niepewność - niepewność co do stóp procentowych, rynku akcji, obligacji i dolara amerykańskiego, czyli wszystkich czynników, które wpływają na ceny i posiadanie metali szlachetnych. Według ekspertów cytowanych przez The Wall Street Journal, Bloomberg i CNBC, oto czego mogą się spodziewać nabywcy złota w wyniku głosowania w sprawie Brexitu.

Złoto

jest jednym z niewielu płynnych, postrzeganych jako bezpieczna przystań aktywów - mówi James Steel z HSBC. Zgodnie z jego przewidywaniami 15 czerwca, niepewność wywołana głosowaniem nad wyjściem Wielkiej Brytanii z UE spowodowała wystarczające zakupy złota, by podnieść jego cenę.

Złoto wzrosło w piątek rano do najwyższego poziomu od dwóch lat, jak donosi The Wall Street Journal, przekraczając "psychologicznie istotny poziom 1300 dolarów za uncję". Obecnie jest notowane około 25 procent wyżej niż na początku roku.

"Metal szlachetny płonie i jest prawdziwym zwycięzcą sytuacji związanej z Brexitem" - mówi Naeem Aslam, główny analityk rynku w Think Forex w Londynie."

Chociaż głosowanie w sprawie Brexitu odegrało ważną rolę w cenie złota w ciągu ostatnich kilku dni, nie jest to jedyny czynnik niepewności, który przyczynia się do wzrostu cen. W rzeczywistości, Brexit jest trzecim z trzech istotnych czynników ryzyka wpływających na ceny metali szlachetnych. Wzrost popularności kandydata na prezydenta w Stanach Zjednoczonych, który nie ma ugruntowanych poglądów, oraz polityka Rezerwy Federalnej w zakresie stóp procentowych również przyczyniają się do wzrostu cen - mówi James Butterfill, szef działu badań i strategii inwestycyjnych w ETF Securities.

Fizyczne złoto nie jest jedyną formą metalu szlachetnego, która wzrasta. Akcje spółek zajmujących się wydobyciem złota również poszybowały w górę - GDX otworzył się w piątek o blisko 10% wyżej niż w czwartek.

Fizyczne złoto będzie coraz rzadsze, ponieważ coraz więcej osób szuka bezpiecznych przystani

Dane z wyszukiwarek internetowych oraz informacje zwrotne od lokalnych dealerów złota w USA i Londynie potwierdzają spekulacje, że popyt na złote monety i sztabki rośnie, podobnie jak przez większą część roku.

Liczba wyszukiwań hasła "buy gold" wzrosła o 500% w ciągu czwartkowego poranka, podał GoogleTrends w porannym wpisie na Twitterze przed głosowaniem.

Podczas gdy jest to pozytywny sygnał dla tych, którzy już posiadają złoto, może to oznaczać niedobór dla tych, którzy jeszcze nie nabyli tego twardego aktywa. Nikt nie wie na pewno, ile złota znajduje się jeszcze w ziemi.

Choć wydatki na poszukiwania wzrosły, wskaźniki odkryć złota spadły. Raport Goldman Sachs z marca 2015 r. ostrzega, że nadające się do wydobycia rezerwy surowców takich jak złoto, srebro, platyna i miedź mogą stać się "poważnie deficytowe" w ciągu dwóch dekad.

Metale szlachetne mogą być jedynymi towarami na fali wznoszącejInne

światowe towary nie reagują z taką samą siłą jak złoto. "Ucieczka w bezpieczeństwo jest bardzo, bardzo widoczna" - mówi Jeremy Wrathall, szef działu globalnych zasobów naturalnych w Londynie w Investec Plc. "Miedź idzie w dół, ropa idzie w dół, jest to reakcja na dolara. Jedynym towarem, który nie zachowuje się w ten sposób, jest złoto. "

Metale szlachetne inne niż złoto reagują jednak pozytywnie w świetle głosowania. W piątek rano ceny srebra wzrosły o 2,6 proc. i wynosiły 17,80 dolarów za uncję, a ceny platyny wzrosły o 2,12 proc. i wynosiły 987 dolarów za uncję.

Zmaksymalizuj swój potencjał zysku, póki jeszcze możeszOstatnie

wydarzenia międzynarodowe jeszcze bardziej wsparły złoto jako jedną z najbardziej dochodowych klas aktywów w tym roku. "Metale szlachetne znajdują się we wczesnej fazie wieloletniego trendu po długiej korekcie" - mówi Jason Hamlin, założyciel Gold Stock Bull i wydawca wysoko ocenianego biuletynu inwestycyjnego. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, "niebo jest naprawdę nieograniczone dla złota i srebra" - mówi. "Nie zdziwiłbym się, widząc, jak do końca roku złoto wspina się powyżej 1 600 dolarów, a srebro powyżej 27 dolarów". Czy są to ceny, które jesteś skłonny zapłacić?

Z paniką ogarniającą scenę finansową w kraju i za granicą, to jak zdecydujesz się zareagować na to historyczne wydarzenie może zdefiniować potencjał zysku w twoim portfelu. Dyplomowani Account Executives U.S. Money Reserve czekają, aby odebrać Państwa telefon, aby zablokować swoje ceny złota, zanim wzrosną i zanim złoto stanie się jeszcze rzadsze. Kto wie, co może przynieść jutro. W tym momencie niepewność może być jedynym pewnikiem.

Więcej znajdziesz na: http://menni.pl

Autor