Czy kryptowaluty kiedykolwiek zastąpią złoto?

Złoto świeci jasno od tysięcy lat, w tym także w roku 2017. Ceny złota zyskały 9 procent w pierwszym kwartale i 10 procent do tej pory w tym roku, donosi Nasdaq. Pomimo takiego sukcesu, w niektórych kręgach złoto zeszło na dalszy plan w stosunku do kryptowalut, pozostawiając właścicieli metali szlachetnych i analityków rynku zarówno zastanawiających się, "Czy może istnieć nowe złoto ery cyfrowej?". Jest to ważne pytanie, ale takie, które może być oparte na błędnym rozumowaniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kryptowalutach, ryzyku związanym z najpopularniejszą kryptowalutą, bitcoinem, i dlaczego nie może się ona równać z jednym z najstarszych na świecie magazynów bogactwa - złotem.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta to waluta cyfrowa, która dla bezpieczeństwa wykorzystuje kryptografię. Funkcjonuje ona w Internecie i nie ma jednego organu zarządzającego. Kryptowaluty ułatwiają stronom anonimowe przekazywanie sobie nawzajem środków bez ingerencji instytucji finansowych i przy niewielkich lub żadnych kosztach.

Ponieważ kryptowaluty są cyfrowe i nigdy nie istnieją fizycznie, nie mają centralnego repozytorium. Nigdy nie można trzymać kryptowaluty w ręku. Cyfrowe "monety" są przechowywane w cyfrowych portfelach i przekazywane cyfrowo do cyfrowych portfeli innych osób, wyjaśnia CryptocurrencyFacts.com.

Bitcoin: Najpopularniejsza kry
ptowalutaW

lipcu 2016 r. na rynkach internetowych dostępnych do handlu było ponad 710 kryptowalut, a najpopularniejszą z nich był bitcoin. Bitcoin to cyfrowa waluta oparta na matematyce. Została stworzona w 2009 roku przez anonimową osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto, która określiła zasady, według których bitcoin będzie wykorzystywany.

Aby transakcja mogła dojść do skutku w systemie bitcoin, musi zostać rozwiązana skomplikowana matematyczna łamigłówka. Rozwiązanie zagadki zasadniczo weryfikuje transakcję i aktualizuje publiczną księgę, księgę, do której dostęp ma każdy, kto ma połączenie z Internetem. Chociaż księga jest publiczna, transakcje bitcoin są anonimowe. Nazwy kupujących i sprzedających nigdy nie są ujawniane, tylko identyfikatory cyfrowych portfeli.

Bitcoiny można kupić lub sprzedać za pomocą różnych tradycyjnych walut na giełdach kryptowalutowych, a także zarobić lub "wydobyć" poprzez rozwiązywanie złożonych zagadek matematycznych. Poprzez "wydobycie" nowe bitcoiny trafiają na rynek.

Krótka uwaga! Bitcoin jest skomplikowany. Przedstawiliśmy krótki przegląd, ale zachęcamy do dalszej nauki. Sprawdź infografikę CNN Money "Czym jest Bitcoin?", aby zacząć.

Więc, czy kryptowaluty zastąpią złoto? Wątpliwe.

Wzrost zainteresowania mediów bitcoinem doprowadził wielu do zastanowienia się, czy kryptowaluty są na dobrej drodze do zastąpienia złota, najstarszego na świecie magazynu bogactwa. Na pozór kryptowaluty wydają się mieć wiele zalet: funkcjonują poza bankami centralnymi i rządami, dają użytkownikom kontrolę nad ich majątkiem i zapewniają pewną warstwę anonimowości. Jednak zagłębiając się głębiej, ryzyko zaczyna przewyższać korzyści. Czy kryptowaluty, a zwłaszcza bitcoin, mogą wyprzeć złoto na bok? Wątpliwe, a oto dlaczego:

Kryptowaluty

są podatne na cyberkradzieżKryptowaluty

istnieją na cyfrowych platformach wymiany, które są podatne na cyberataki. Dostęp do nich odbywa się za pośrednictwem internetu i nie mogłyby istnieć bez internetu.

W przypadku bitcoina doszło już do niezliczonych włamań. W 2014 roku, Mt. Gox był główną giełdą bitcoinów... aż do momentu, kiedy praktycznie implodował. Giełda złożyła wniosek o upadłość, powołując się na to, że hakerzy ukradli 850.000 bitcoinów o wartości około 590 milionów dolarów, cytuje Credit Suisse. Tylko 24 procent z tych "monet" zostało odzyskanych. W 2011 r. hakerzy wynieśli z tej samej platformy równowartość 8,75 mln dolarów, donosi Wired.

Ostatnio, w sierpniu 2016 roku hakerzy ukradli 119 756 bitcoinów na platformie Bitfinex, wartych aż 70 milionów dolarów. "Cyberkradzież doprowadziła do tego, że konta wszystkich klientów na giełdzie otrzymały haircut w wysokości 36 procent" - donosi CNBC.

Czy fizyczne złoto jest narażone na cyberkradzież?

Nie. Czy jest ono zależne od internetu? Nie. Bez internetu bitcoin by zniknął, ale złoto nie. Fizyczne złoto jest niezawodnym środkiem wymiany od tysięcy lat i ma osiągnięcia, na których można polegać. Można je trzymać w ręku, schować w szafie lub nosić w kieszeni. Złoto istnieje w świecie rzeczywistym, a nie cyfrowym.

Kryptowaluty mogą być nieprzewidywalne, a nawet zmienneBitcoin

jest "znany z dużej zmienności i dzikich wahań cen", wyjaśnia CNBC, z wahaniami o ponad 100 dolarów w ciągu kilku godzin. "Porównanie wyników bitcoina w ciągu ostatniego roku z Nasdaqiem - indeksem giełdowym obfitującym w technologie - oraz typowym bezpiecznym aktywem, jakim jest złoto, pokazuje, że kryptowaluta ma więcej wspólnego z tym pierwszym". Naukowcy ze Stansberry Churchouse podnoszą podobny argument, twierdząc, że bitcoin jest "o wiele bardziej zmienny niż złoto. "

Wystarczy spojrzeć na powyższy wykres. Ruch złota pozostaje stosunkowo stabilny, podczas gdy bitcoin wydaje się krwawić w górę i w dół strony.

Analitycy Credit Suisse's European Tech dalej donoszą, że wartość bitcoina "była trzy razy bardziej zmienna niż cena ropy i 11 razy bardziej niż kurs wymiany dolara na funta brytyjskiego po Brexicie". Czy coś tak

temperamentnego może być niezawodną metodą płatności lub przechowalnią bogactwa?

Czy fizyczne złoto jest nieprzewidywalne?

Nieprzewidywalność Bitcoina jest dobrze zauważalna. Biorąc pod uwagę, że istnieje on od mniej niż 10 lat, kryptowaluta nie ma zbyt wielu danych historycznych, na których można by się oprzeć. Złoto natomiast posiada dziesiątki lat danych, z których mogą korzystać kupujący i analitycy rynku. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że historycznie, gdy akcje idą w dół, złoto idzie w górę. Co można powiedzieć o ruchu bitcoina i innych kryptowalut?

Powróćmy do powyższego wykresu. Wyobraźmy sobie, że ruch złota jest jak basen z falami w parku wodnym, podczas gdy ruch bitcoina jest jak rwąca woda w Wielkim Kanionie. Gdzie wolałbyś się zatrzymać?

Fizyczne złoto to prawdziwe pieniądze, które pozostają pod Twoją kontrolą. Uznana za oficjalny, legalny środek płatniczy, 1 uncja. Złota Amerykańska Moneta Orzeł jest gwarantowana przez rząd USA pod względem zawartości złota, wagi i czystości. Jest ona uznawana przez rynki finansowe na całym świecie i jest międzynarodowym standardem handlu. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, by kupić złoto już dziś. W ciągu tygodnia możesz mieć je w ręku.

Kryptowaluty mają przed sobą niepewną przyszłośćBitcoin

nie jest jedyną kryptowalutą. Tak się składa, że to właśnie ona przyciąga najwięcej uwagi. Istnieją setki walut cyfrowych, a każdy, kto ma połączenie z Internetem i trochę wiedzy o sieci, może stworzyć nową walutę. Mając tak wiele do wyboru, co jeśli wybierzesz złą? Co, jeśli ta, którą wybierzesz, wypadnie z łask za kilka miesięcy lub lat? Co, jeśli Twój kraj uzna transakcje kryptowalutowe za nielegalne? To może się zdarzyć.

Zarówno złoto, jak i kryptowaluty mogą zapewnić swobodę gospodarczą w zakresie transakcji transgranicznych bez ingerencji instytucji, ale kryptowaluty mają ograniczenia geograficzne. Norwegia, Tajlandia, Rosja, Bangladesz, Boliwia, Ekwador, Indie i Korea zajęły stanowisko przeciwko bitcoinowi, albo odrzucając go jako walutę, albo całkowicie zakazując kryptowalut. W Bangladeszu każda transakcja za pośrednictwem bitcoina lub innej kryptowaluty może prowadzić do kary do 12 lat więzienia. Mówimy tu o ryzykownym biznesie!

Czy przyszłość złota jest niepewna?

Wręcz przeciwnie. Złoto przetrwało każdy rząd i każdą papierową formę pieniądza, co czyni je w zasadzie jedyną globalną walutą, która przetrwała próbę czasu. I w przeciwieństwie do większości kryptowalut, wiele rodzajów złotych monet jest prawnym środkiem płatniczym w swoich krajach.

Popyt na fizyczne złoto pozostaje dziś silny, z popytem na złote sztabki i monety wzrósł o 9 procent rok do roku, pisze Nasdaq, i przekroczył kamień milowy 100 ton - po raz czwarty w historii. (Pamiętaj? Istnieją rekordy, z którymi możemy się zapoznać, jeśli chodzi o złoto!) Tymczasem podaż złota maleje, co jest faktem rządzonym przez prawa natury, a nie prawa anonimowego twórcy kryptowalut. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby porozmawiać o swojej przyszłości finansowej i o tym, jak złoto może odegrać ważną rolę w ochronie Twojego majątku przed cyfrową zagładą, która może pojawić się na horyzoncie dla bitcoina. bitcoincryptocurrenciesCyber Hackinggold forecastWall StreetShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23

Autor