Co to jest moneta wybita stemplem lustrzanym?

Istnieją trzy rodzaje wykończenia dla złotych i srebrnych monet: Proof, Brilliant Uncirculated i Bullion. Poniżej możesz przeczytać o różnych cechach każdego z nich, oraz o standardach wybijania monet.

Aby wykonać monetę z metalu szlachetnego, należy wyciąć wykrój z arkusza metalu. Te są myte i suszone, gotowe do tłoczenia z projektem monety. Eksperci wybierają najlepsze jakościowo wykroje na monety Proof, następne najlepsze na monety Brilliant Uncirculated, a reszta staje się monetami bulionowymi.

Monety próbne

Moneta Proof jest najlepszą jakością monet, jaką może wyprodukować rafineria. Są to monety kolekcjonerskie i
zwykle produkowane jako pamiątkowe. Ich nakład jest ograniczony i mają one wyższą wartość
wartość ze względu na dużą ilość ręcznej pracy włożonej w nieskazitelny proces produkcji.

Monety próbne są bite za pomocą ręcznie wykańczanych form zwanych matrycami. Są one wytrawiane przez ekspertów,
którzy rzeźbią w nich rewers monety. Następnie maszyna uderza lub stempluje pusty krążek
sześciokrotnie, odciskając idealny obraz szablonu.

Proces ten jest powolny, a mennice są w stanie wyprodukować jedynie 50 monet lustrzanych na godzinę ze względu na ilość kontroli i czyszczenia potrzebnych do wyprodukowania nieskazitelnej monety.

Producenci, jak brytyjska Mennica Królewska, sprzedają te rzadkie monety ze specjalnym pudełkiem upominkowym i certyfikatem autentyczności, zawierającym numer emisji, aby pokazać, ile takich monet próbnych zostało wyprodukowanych.

Monety wybite stemplem lustrzanym

Kolejnymi najlepszymi monetami są monety wybite stemplem zwykłym. Monety tego kalibru często będą miały litery BU, B.U,
lub B.UNC obok nazwy produktu, zamiast wyraźnego stwierdzenia, że są to monety Brilliant Uncirculated.

moneta

Monety te nie są tak lustrzane jak monety wybite stemplem lustrzanym, ale są wyjątkowo dobrze wybite, dzięki czemu mają wyraźne, szczegółowe wykończenie i wysoki połysk.

Mennice używają ręcznie wykańczanych matryc do wybijania tych monet. Są one bite dwukrotnie, a wykroje monet są wprowadzane do stempla przez maszynę, a nie ręcznie. Przyspiesza to proces do 100 monet na godzinę.

Monety wybitne mogą być prezentowane w pudełku upominkowym z certyfikatem, ale mogą być również dostarczane w ochronnych plastikowych kapsułach. Dla pewności zawsze należy sprawdzić informacje o produkcie lub skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania dodatkowych szczegółów.

Monety bulionowe

Monety bulionowe są najbardziej rozpowszechnionym typem monet z metali szlachetnych. Są one produkowane masowo, aby były opłacalne i mają wartość opartą na wadze czystego metalu zaangażowanego w ich tworzenie, a nie jako
monety kolekcjonerskie.

Monety te mają wyraźne, błyszczące wykończenie. Są one nieobliczone i wybite tylko raz podczas procesu bicia. Wiele z naszych monet pochodzi bezpośrednio z rafinerii Mennicy Królewskiej w Południowej Walii.

Kupując monety bulionowe, otrzymasz je w plastikowej kapsule ochronnej. W przypadku większych zamówień
Twoje monety zostaną wysłane w tubie zawierającej od 10 do 25 monet.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z naszą ofertą złotych monet bulionowych, lub dlaczego nie przejrzeć naszego dużego wyboru srebrnych monet bulionowych, w tym Srebrnej Britannii, Srebrnego Klonu i Srebrnego Krugerranda.

Która moneta jest najlepsza?

Wszystkie trzy standardy tych monet są bardzo podobne. Monety bulionowe są najbardziej opłacalną opcją, podczas gdy monety wybite stemplem lustrzanym i wybite stemplem lustrzanym oferują wyższą jakość wykończenia, ale projekty są takie same niezależnie od standardu bicia - podobnie jak waga i czystość monety.

Jako kupujący musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać. Monety bulionowe mają najlepszą wartość, ale monety wybite stemplem lustrzanym są najwyższej jakości i najrzadsze. Brylanty są szczęśliwym środkiem; rzadkie i limitowane w produkcji, ale z dodatkowym nakładem pracy przy ich tworzeniu.

Prostą wskazówką jest, aby nie wydawać więcej, niż jest to dla Ciebie wygodne. Inwestowanie w rzadkie przedmioty kolekcjonerskie może być dobrą rzeczą, ale przed zakupem należy dokładnie zbadać monetę lub monety.

Autor