5 prostych kroków do rozpoczęcia budowy portfela metali szlachetnych

Prawdopodobnie słyszałeś, że ceny złota pną się w górę, a ceny srebra dotrzymują kroku złotu. Cena złota utrzymuje się powyżej poziomu 1800 dolarów za uncję, a cena srebra wzrosła do najwyższego poziomu od prawie trzech lat w poniedziałek, 13 lipca 2020

r.

Czy to oznacza, że tracisz potencjalną okazję do pomnażania swojego majątku? Może tak być, zwłaszcza jeśli nie stworzyłeś osobistego portfela metali szlachetnych. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zacząć już dziś. Pokażemy Ci jak.

1. Odrób swoją pracę domowąJeśli

jesteś nowy w temacie metali szlachetnych, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy na ich temat. Nawet jeśli posiadasz już metale szlachetne, nigdy nie zaszkodzi podszlifować swoją wiedzę.

Oto cztery z rzeczy, z którymi będziesz chciał się zapoznać:

  • Rodzaje metali szlachetnych. Cztery główne rodzaje metali szlachetnych to złoto, srebro, platyna i pallad. Złoto i srebro to dwa najbardziej powszechne metale, które zazwyczaj wchodzą w skład portfela metali szlachetnych.
  • Ceny metali szlachetnych. Ceny metali szlachetnych zmieniają się z dnia na dzień. Obecnie pallad jest najdroższym metalem szlachetnym, a srebro jest najtańsze. Ceny złota i platyny plasują się pośrodku.
  • Formy metali szlachetnych. Fizyczne formy metali szlachetnych, które można trzymać w ręku, to zazwyczaj monety i sztabki. Na przykład, złoto i srebro zazwyczaj odnosi się do metali, które są sklasyfikowane jako co najmniej 99,5% czyste. Wyjątkiem od tej zasady czystości są wybrane monety, w tym złote amerykańskie orły (Gold American Eagles).
  • Sposoby zakupu metali szlachetnych. Istnieje kilka sposobów na zakup metali szlachetnych. Po pierwsze, można je kupić za pośrednictwem renomowanych firm. Po drugie, można nabyć metale szlachetne za pośrednictwem produktów finansowych, takich jak ETF na złoto lub IRA na metale szlachetne. Jeśli kupujesz metale szlachetne za pośrednictwem produktu finansowego, nie będziesz ich fizycznie posiadał. Alternatywą dla nich jest zakup cyfrowej waluty złota. Złoto cyfrowe to pieniądz elektroniczny, który jest zabezpieczony fizycznym złotem.

2. Uzyskaj wskazówkiNawet

jeśli jesteś zaznajomiony z metalami szlachetnymi, mądrze jest poszukać kogoś, kto jest bardziej doświadczony, zanim podejmiesz decyzję o zakupie. Taką osobą może być zaufany krewny, doradca finansowy lub przedstawiciel U.S. Money Reserve. Najlepsze wybory przy zakupie metali szlachetnych to wybory świadome. Chcą Państwo uzbroić się w najlepszą możliwą wiedzę, zanim pociągną Państwo za spust przy zakupie.

U.S. Money Reserve's Gold Information Kit jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Zamów go już dziś i zacznij budować swoje portfolio od podstaw.

3. Wybierz swoje produktyJak już

się wyedukujesz i skonsultujesz z kompetentnym źródłem, nadszedł czas na wybór produktów z metali szlachetnych. Jeśli jesteś początkującym inwestorem w metale szlachetne, możesz zacząć od złotej lub srebrnej monety o wadze 1/10 uncji. W ten sposób można uzyskać poczucie, jak wygląda proces zakupu.

Kiedy już staniesz na nogi, rozważ przejście na metale szlachetne, które ważą więcej i różne rodzaje produktów z metali szlachetnych, takie jak monety z certyfikatem. Proszę również rozważyć dywersyfikację swojego portfela za pomocą różnych metali szlachetnych.

Jeśli wolisz nie trzymać fizycznych metali szlachetnych w swoim domu, możesz rozważyć produkt finansowy, taki jak Precious Metals IRA. Ten rodzaj instrumentu oszczędnościowego pozwala na posiadanie metali szlachetnych bez konieczności posiadania ich na własność. Nadal jednak można korzystać z zalet metali szlachetnych, które stanowią bezpieczną przystań i przeciwdziałają inflacji.

Jaka część portfela powinna być ulokowana w metalach szlachetnych? W celu utrzymania dobrze wyważonego portfela, eksperci zalecają przeznaczenie około 5 do 25% portfela na metale szlachetne.

"Srebro i złoto są częścią każdego zrównoważonego portfela. Nie ma magicznej wartości procentowej srebra i złota, którą powinieneś uwzględnić" - radzi GuruFocus.com.

"

Dostosuj swoją pozycję w srebrze i złocie do swoich celów, wieku i wielkości oszczędności. "

4. Znajdź miejsce do przechowywaniaKiedy

posiadasz fizyczne metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, chcesz mieć pewność, że są one przechowywane w bezpiecznym miejscu. Innymi słowy, chowanie złotych monet pod materacem prawdopodobnie nie jest najlepszym posunięciem. Zamiast tego zastanów się nad przechowywaniem swoich metali szlachetnych w skrytce depozytowej, domowym sejfie lub w wyznaczonym depozycie (zwanym również skarbcem).

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy Twoje metale szlachetne są objęte ubezpieczeniem, zanim wybierzesz miejsce ich przechowywania. Państwa polisa ubezpieczeniowa może nie obejmować metali szlachetnych lub może obejmować tylko część ich wartości.

5. Monitoruj rynkiOd kiedy

już zakupisz metale szlachetne w takiej czy innej formie, będziesz chciał być na bieżąco z warunkami rynkowymi, abyś mógł dokonać kolejnych zakupów w odpowiednim czasie. Aby być na bieżąco, zapisz się na alerty e-mailowe od U.S. Money Reserve i śledź wykresy cenowe U.S. Money Reserve. Oto pięć narzędzi, które również mogą Ci pomóc w śledzeniu cen złota. Każde z nich zapewnia użyteczny sposób na dokładniejsze obserwowanie ruchów rynkowych złota.

portfel finansowyjak kupić złotojak kupić srebroPodziel się tym postemFacebookTwitterLinkedInPowiązane postySrebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve2021-09-01Dowiedz się,
jak srebrne monety lustrzane powstają w mennicy w San Francisco2021-08-27Czy
widziałeś już zupełnie nowy projekt Złotego Amerykańskiego Orła 2021?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23

Autor