Czy powinienem kupować złoto lokalnie?

Ostatni kwartał przyniósł 30-letnie maksimum dla złota, które w tym roku wzrosło już o 18 procent. Taki wzrost sprawia, że jest ono najlepiej radzącym sobie głównym aktywem w 2016 roku, według Bloomberga. Ostatnie zwyżki są bardziej niż zachęcające dla kupujących i posiadaczy złota; historycznie rzecz biorąc, złoto utrzymywało dodatni zwrot w 12 z ostatnich 15 lat.

Co to oznacza dla nowych nabywców złota? Cena złota rośnie i Capital Economics uważa, że w tym roku może zyskać nawet 10 procent.

Jeśli chcesz kupić złoto, być może zastanawiasz się, jak i gdzie to zrobić - jest to typowe pytanie, przed którym staje wielu nowych nabywców złota. Przechodząc od poszukiwań złota do jego zakupu, pomocne może okazać się przeanalizowanie zalet i wad kupowania złota lokalnie i online.

Porównaj Kupno Złota Lokalnie czy OnlineKorzyści

Kupowania Złota

LokalnieNiektórzy

kupujący złoto

decydują się na zakupy osobiste, w lokalnym sklepie, dla ogólnego doświadczenia. Mają tendencję do czerpania przyjemności:

 • Skrócenie czasu oczekiwania. Kiedy kupujesz na miejscu, możesz odejść z Twoim złotem w ręku.
 • Możliwość zobaczenia i dotknięcia złota. Możesz obejrzeć złotą monetę lub sztabkę z bliska i osobiście.
 • Rozmowy z dealerami. Możesz poznać właściciela sklepu lub sprzedawcę i nawiązać kontakt z podobnie myślącymi nabywcami złota w Twojej okolicy.

Jednak kupowanie złota lokalnie może czasem wiązać się z pewną ceną.

Wady Kupowania

Złota LokalnieKupowanie złota

od lokalnego dealera nie jest pozbawione potencjalnych wad. Niektórzy nabywcy złota unikają lokalnych dealerów, ponieważ trudno ich zweryfikować jako renomowanych, chyba że są oni jednym z autoryzowanych nabywców Mennicy Amerykańskiej. Inni kupujący złoto unikają lokalnych dealerów z powodu:

 • Potencjalnie wyższe ceny. Lokalny dealer musi ponosić koszty ogólne związane z prowadzeniem sklepu, co może podnieść ceny kupna.
 • Podatek od sprzedaży. W zależności od lokalnych i regionalnych przepisów, dilerzy mogą płacić za złoto podatek od sprzedaży, co może sprawić, że będzie ono droższe dla kupującego.
 • Fałszywe reklamy. Oszustwa w handlu złotem istnieją. Jak podaje CBS MoneyWatch, "Coraz więcej konsumentów twierdzi, że zostali oszukani przez pozbawionych skrupułów, nocnych handlarzy złotem". Bądź ostrożny w stosunku do lokalnych podróżujących kupców i sprzedawców złota, a także lokalnych dealerów, którzy mają cokolwiek mniej niż najlepszą ocenę Better Business Bureau.
 • Ograniczony wybór. U lokalnego dealera możesz być zdany na łaskę i niełaskę jego zapasów i osobistych znajomości w branży.
 • Czas podróży. Jeśli mieszkasz na wsi lub nie masz w pobliżu lokalnego dealera, czas podróży i koszty mogą Cię zniechęcić do kupowania na miejscu.

Korzyści płynące z

kupowania złota onlineWielu kupujących złoto

cieszy się wolnością kupowania złota online, gdzie nie ma natrętnych przedstawicieli handlowych i mogą robić zakupy kiedy, gdzie i jak chcą. Niektórzy nabywcy złota doceniają to, że online mogą:

 • Kupuj złoto niezależnie od lokalizacji i pory dnia. Główną zaletą kupowania w sieci jest to, że możesz robić zakupy w zaciszu własnego domu lub podczas podróży. Kiedy rynek lub ceny ulegają zmianie, możesz od razu zareagować.
 • Rozmawiaj z weteranami rynku złota przez telefon. Lokalni dealerzy mogą nie mieć pod ręką doświadczonych Account Executives. U.S. Money Reserve (USMR) ma jednak doświadczonych i kompetentnych Account Executives, którzy są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania. Kiedy chcą Państwo porozmawiać, są dostępni.
 • Mniejsza presja. Kupując złoto online, nie musisz się obawiać natrętnych sprzedawców, nie masz też ram czasowych na dokonanie zakupu. Sam decydujesz, kiedy, co i jak kupujesz.
 • Kupuj prywatnie. Nie wszyscy lokalni dealerzy są w stanie zapewnić Ci prywatność. Kupując złoto online, możesz kontrolować, kto jest świadomy Twojego zakupu i jaki jest zakres tej wiedzy.
 • Przeglądaj różnorodne zapasy. Firmy takie jak USMR posiadają jedne z największych w branży zapasów monet emitowanych przez rząd. Online, możesz porównać różne metale szlachetne i ceny, wszystko w jednym miejscu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup złota online czy osobiście, wykonaj swoje badania. Federalna Komisja Handlu radzi kupującym złoto, by "sprawdzili sprzedawcę, wpisując nazwę firmy w wyszukiwarkę online" i "przeczytali o doświadczeniach innych ludzi z daną firmą". Renomowane firmy o ugruntowanej pozycji na rynku złota mają zwykle oceny AAA przyznawane przez grupy obrońców praw konsumenta, takie jak Business Consumer Alliance, a także mnóstwo pozytywnych recenzji od klientów.

Zdrowsza przyszłość finansowa jest dostępna za jednym kliknięciem
Uzyskaj bezpłatny dostęp do ekskluzywnego zestawu informacji o złocie U.S. Money Reserve, zawierającego oferty specjalne, strategie dywersyfikacji i przewodnik po metalach szlachetnych. Zapisz się teraz, aby uzyskać dostęp do tego ekskluzywnego zasobu!

Ponad 300 000 klientów zdecydowało się na zakup złota od U.S. Money Reserve.

Kupuj złoto

online lub zadzwoń do nas już dziś pod numer 1-844-307-1598, aby uzyskać aktualne informacje na temat rynku złota i innych metali szlachetnych, poznać ceny na żywo i doświadczyć kupowania złota w pojedynkę.

buying gold onlinewhere to buy goldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11
Autor